اینترنت اشیا چیست و چه کاربردی دارد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فناوری های پیشرفته  مرتبط با اینترنت درعصر حاضر انقلابی به پا کرده اند. شبکه های گسترده اینترنتی در بهینه سازی خدمات به مشتری و ارائه پروتکل های مدیریتی حضور موثرتری پیدا کرده اند. امروزه دستاوردهای” اینترنت اشیا” با بهره گیری از ابررایانه ها به شکل فزاینده ای در حال گسترش هستند.

اینترنت اشیا چیست؟

Internet of Things یک سیستم به هم پیوسته است که شامل طیف وسیعی از اشیا، تجهیزات دیجیتال، ابزارهای مکانیکی و داده های اینترنتی می باشد. این سیستم هوشمند بدون نیاز به تعامل فردی و چهره به چهره انسان ها و با انتقال داده ها روی یک شبکه جهانی کار می کند. در این فناوری پیشرفته می توان ردپایی از فناوری های بی سیم، میکرو سرورها، سیستم های الکترو مکانیکی و اینترنت تکامل یافته را دید که قادر به تحلیل داده های ماشینی و بهینه سازی وضع موجود هستند. طبق پیش بینی ها دامنه گسترش اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۰ شامل بیش از ۲۰ میلیارد وسیله خواهد شد.

به بیانی ساده IOT، عبارت از اتصال تجهیزات به یکدیگر در بستر اینترنت است. به این ترتیب حتی از راه دور هم می توانید با اتصال به اینترنت ، وسیله مورد نظر را کنترل کنید. دوربین های مدار بسته هوشمند، یخچال های هوشمند، تجهیزات خنک کننده و ماشین های نظافت هوشمند برخی از کاربری ترین لوازمی هستند که از تکنولوژِی های مبتنی بر اینترنت بهره می برند.

اینترنت اشیا چگونه کار می‌کند؟

سخت افزارهای ارتباطی نظیر سنسورها و پردازنده های اطلاعاتی زیادی روی دستگاه های هوشمند جاسازی شده اند که دریافت داده های اطلاعاتی از محیط را بر عهده دارند. داده های گردآوری شده از تجهیزات هوشمند با اینترنت قابل انتقال به فضای ابری و یا دستگاه های دیگر است. دستگاه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا بدون نیاز به دخالت انسان می توانند رصد داده ها و تحلیل آن را انجام دهند.

استفاده از فناوری های هوشمند در دستگاه ها موجب شده تا تحول بزرگی در کسب و کارهای سنتی ایجاد شود. پروسه نظارتی، مدیریتی و کنترلی با اینترنت اشیا تجربه ای خوشایند است که می تواند صرفه اقتصادی زیادی را برای مشتری به همراه داشته باشد.

آیدی تلگرام : @MVakili,@ModiranCo

اینستاگرام : @modiran_34401105

شماره تماس : ۰۳۱-۳۴۴۰۱۱۰۵-۲۳۴۴۰۱۳۹۳

بیشتر بخوانید

نصب نرم افزارهای مدیران در کشور سوریه

سوریه نیز به مدیران پیوست

کاربران سوریه نیز پس از کشورهای افغانستان گرجستان مرکزی عراق کردستان عراق امارات متحده عربی آذربایجان استفاده از مجموعه نرم افزار های مدیران را آغاز

مدیریت را با مدیران تجربه کنید

پیشرو در نرم افزارهای مدیریت دامپروری